Šparožna jama Kastav

Izlet u Šparožnu jamu

Datum izleta: Nedjelja, 28. svibnja 2017.

Vodič: Klara Pleić

Mobitel: 091 5297 975

Email: pdknezgrad@gmail.com ili klara.pleic@gmail.com

Pozivaju se članovi Društva da se prijave za jednodnevni izlet u zaleđu Kastva - Šparožna jama zakazan za 28.05.2017.
Polazak:                                    u 9,00 h
Mjesto polaska:                         Fortica (centar Kastva)
Prijevoz:                                    osobni automobili
Dužina staze i vrijeme hoda:    15,5 km – ( 6 h hoda)

Kratak opis staze:
Kreće se makadamskim putom koji se proteže cijelom stazom, zbog toga je zahtjevnost staze laka. Jama kao takva je prilično zahtjevna. Neophodna baterijaka lampa, opcija kaciga, obuća za sklizav teren te toplija odjeće.
Prvi vrh nam je Majev, zatim Stanić i potom Šparožna jama. Odmor.
Sljedi Mačkov vrh, potom Breza, Karaula, odmor, Sebenjino, Jelovičani, te povratak.
Dužina staze i vrijeme trajanja: 15,5 km cca 6h
O trajanju staze ovisi koliko cemo se zadržati u jami. U jami i Brezi ima pitke vode.
Staza se zove "srna" na karti označena crveno.

NAPOMENA:
Prijavom na izlet svaki sudionik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-a za tekuću godinu, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost.  U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, moguće su promjene plana ili potpuno otkazivanje izleta. Osnovna oprema planinarska oprema  primjerena godišnjem dobu.

Autor tekstai voditelj izleta: Klara Pleić