P.D. KNEZGRAD

Lovran, Croatia

Obilježena 20. obljetnica PD Knezgrad Lovran

SUBOTA, 09. SIJEČNJA, 2015.
PD KNEZGRAD osnovano je 12. prosinca 1995. godine, na inicijativu Silvana Raffaellia i Darka Čabrijana. Osnivačka Skupština održana je u hotelu Beograd (danas hotel Bristol). Na osnivačkoj skupštini sudjelovali su Silvano Raffaelli, Darko Čabrian, Radovan Trinajstić, Silvano Zorzenon, Milan Valentin, Stevo Alkić – Panta, Igor Tomašić, Neva Kružić, Marija Raffaelli, Branko Klanjac, Bruno Viskić, Marija Petričić - Mici, Šanto Petričić, Spomenka Nicolini, Sergio Nicolini i Irena Zorica. Ukupno 16 sudionika.
 20 obljetnica Društva.-----Danas je u Društvu  104 člana koji zajednički sudjeluju u najrazličitijim planinarskim aktivnostima i ostvaruju zapažene rezultate u većini planinarskih disciplina. Osim organizacije izleta, u važnije aktivnosti Društva ubrajamo slijedeće: uređenje, čišćenje, markiranje i održavanje naših planinarskih staza (48,1 km), zaštita planinske prirode, uređenje, te održavanje našeg planinarskog skloništa  „Babino sklonište“  i nadstrešnice u kojoj će se ove godine omogućiti smještaj s 10 ležaja, na Učki pored Babina groba na nadmorskoj visini 1012 m.Zemljovid Ćićarija, te GPX tragovi prikazani na Google Earthu i topografskoj karti koje održava PD Knezgrad Lovran (48,1 km).

Obilježavanje 20 obljetnice započelo je 09. siječnja. 2016. u 18 h sa svečanom skupštinom i otvaranjem prigodne izložbe slika i planinarske opreme u prostorijama galerije Larurus u Lovranu. U istom prostoru galerije izloženi su slikarski radovi našeg planinara Silvana Zorzenona, koji ujedno slavi 20 obljetnicu članstva.Izloženi foto albumi.Na obilježavanju ove  obljetnice nazočili su uzvanici i predstavnici:

Općine Lovran, Turističke zajednice Lovran, Gorska služba spašavanja, Udruge općine Lovran, predstavnici Parka prirode Učka, Istarskog pl. saveza, Riječkog pl. saveza, predstavnici PD - Trisa, Opatije, Lisine, Učke, Kamenjaka, Obruča, Elektro primorja, članovi našeg Društva, te gosti i ljubitelji prirode i planina.

Predsjednik društva Branko Šimac  kratkim i prigodnim govorom pozdravio je sve uzvanike i članove Društva, te iznio kratak presjek događanja u proteklih 20 godina. Istaknuo je zaslužne članove koji su doprinijeli razvoju i napretku ovog društva, te im uručio priznanja i zahvale. Prigodan govor predsjednika PD Knezgrad.Gosti i uzvanici u prvim redovima.U prepunoj galeriji.U društvu s gradonačelnikom općine Lovran.Za vrijeme svečanosti.Prilikom dodjele pohvala i priznanja nije izostao apkauz.Mario Šimunović na gitari.Dodjela priznanja i pohvala članovima Društva.Priznanje za uspješnju suradnja između našeg Društva i PD Opatija.Pripremljen  domjenak. Lijepo je vidjeti nasmiješena i zadovoljna lica.Vrijeme kušanja delicijaUgodna ćaskanja.Prolijevaš vino Koniću – ne gledaj okolo.Vrijeme pjesme uz gitaru Maria Šimunovića.Raspjevana ekipa.Zdrave nasmijava društvo.

Više detalja možete pogledati na video snimci i na linku galerije fotografija.

LINK - Video snimke

SLIDESHOW ALBUMA FOTOGRAFIJA OBILJEŽAVANJA 20 OBLJETNICE PD KNEZGRADA