Dan Istarskih planinara

ĆIĆARIJA - RAČJA VAS
Susret planinara na „13. DAN ISTARSKIH PLANINARA" održan je danas (18.10.2015.) na području Ćićarije  - Račja Vas kojeg je organizirao  Istarski planinarski savez, PD "Glas Istre" Pula i PD "Ćićarija" Buje. Na susretu su nazočila mnoga planinarska društva iz Istre i Rijeke, te planinari iz susjedne Slovenije - PD iz Kopra. Na skupu je  je  sudjelovalo okvirno od 250 do 300 planinara i planinarki. Nakon toplog napitka za dobrodošlicu, predsjednik Istarskog planinarskog saveza - Vladimir Rojnić pozdravio je sve prisutne planinare i u kratkom i prigodnom govoru upoznao ih sa planom ovog pohoda uz obilazak planinarske ture preko Gomile i Marećice, a prema navedenom programu:

Program:

8:30-9:15 h okupljanje i prijava u Račjoj Vasi: parkiranje na prilazu iz pravca Lanišća po uputama redara, bon za pl. ručak 30 kn, zemljovid i listić pohoda

9:15 h polazak teže grupe: Gomila, Marećica, L=12 km, H=510 m, T=4:30 h

9:45 h polazak lakše grupe: oko Sv. Jelene, Marećica, L=8 km, H=270 m, T=3 h

13:00 - 150:00 h ručak (kotlić-čobanac)

15:00 prigodni pozdravi, podjela priznanja i druženje (glazba)

16:30 zatvaranje pohoda

Ostalo: Pohod je predviđen za članove planinarskih društava, uz pridržavanje uputa planinarskih vodiča i poštivanje planinarske etike. Trasa nije zahtjevna, potrebna je standardna planinarska kondicija i oprema. Maloljetne osobe trebaju biti u pratnji roditelja ili staratelja. Planinari koji dolaze 12-ti put na dan IP, neka se jave 7 dana ranije radi tiskanja priznanja i dodjele zlatne značke

Vođenje: Stanica planinarskih vodiča Istra

VIDEO SNIMKA PRIGODNOG GOVORA - VLADIMIRA ROJNIĆA PREDSJEDNIKA IPS-a