Jednodnevni izlet na Medvednicu 28.04.2019.

Uspon na Sljeme

Datum izleta: Nedjelja, 28. travnja 2019.

Vodič: Delia Gagulić

Mobitel: 098 4425 96

Email: delijagagulic514@gmail.com

Jednodnevni izlet na Medvednicu - uspon na Sljeme organiziran je u nedjelju 28. 04. 2019. Pozivaju se članovi Društva da se  pridruže u što većem broju, obzirom da je ovo vrlo lijep i atraktivan ne težak izlet. U slučaju lošeg vremena izlet se odgađa za slijedeći slobodan vikend, koji će biti naknadno objavljen.

Polazak:                                 u 6:30. sati - Povratak u 20 h
Mjesto polaska:                      parking Lovran (tišljarija)
Težina staze:                          srednje zahtjevna staza
Vrijeme hoda:                         4 h i 30 min
Prijevoz:                                 autobus

Cijena prijevoza 100 kn   -  cijena ručka 40 kn
Krajnji rok za prijavu  je 22.03.2019. do kada je potrebno platiti prijevoz.

Osnovna oprema, primjerena planinarska obuća i odjeća za ovo doba godine.

Kratak opis puta

Početna i završna točka ovog pl. uspona je u Šestinama kraj Zagreba. Malo oštrijim usponom dolazimo do Medvedgrada. To je stara utvrda, sagrađena u 13. st.  nakon provale Tatara, na JZ obronku Medvednice na visini 593 m.
Na Medvedgradu se nalazi "Oltar domovine" i ranogotička kapelica "Sv.Filipa i Jakova". Na ulazu se nalazi pl. žig.

Nastavljamo uspon po građenoj pl. stazi do pl. doma "Grafičar", koji se nalazi na uzvisini zvanoj "Rudarsko sedlo na n.v. 864 m. U neposrednoj blizini nalazi se rudnik Zrinski. Nakon kratke pauze nastavljamo put do vrha Sljemena  na 1033 m.
Na vrhu se nalazi TV toranj i gornja stanica žičare Crveni spust. Sa terase restorana Vidikovac pruža se pogled na dobar dio Hrv. Zagorja, a za vrijeme dobre vidljivosti može se vidjeti i Triglav. Sa vrha Sljemena idemo prema pl. domu "Runolist" gdje bi svi zajedno ručali.
Odmor i ručak predviđen do 15 h i 30 minuta kad bi krenuli prema Šestinama gdje bi svi trebali biti do 17,00 sati.

Prijave u prostoru društva petkom od 19.00 - 20,00 sati ili na tel. vodiča (Delija 098442596)