Premantura - Rt Kamenjak

Rt Kamenjak - Staza orhideja

Datum izleta: Nedjelja, 7. ožujka 2021.

Vodič: Adriano Kosmić

Mobitel: 098 442 596

Pozivaju se članovi Društva da se prijave na jednodnevni izlet u Istru – Hauzerova staza, Rakalj zakazan za subotu 07.03.2021. Prijave  na tel. vodiča ili na mail Društva.

Izlet:                                  Premantura - Rt Kamenjak
Datum izleta:                     07.03.2021.
Vodič:                                 Adrijan  Kosmić
Mobitel:                              098 442 596
Polazak:                             u 9,00 sati
Mjesto polaska:                 parking Lovran (stolarija)
Prijevoz:                             osobnim automobilima
Vrijeme hoda:                    okvirno 5 h
Dužina staze:                    13,5 km

Kratak opis staze
Za ovaj planinarski izlet ishodišna točka pohoda je parkiralište neposredno prije ulaza u Premanturu. Pohod započije kružnom stazom zvanom „Staza orhideja Donjeg Kamenjaka“, kojom se ulazi u zaštićeni krajolik Kamenjaka. Staza najprije vodi asfaltnom cedtom, zatim nastavlja makadamom. Nakon 30 minuta laganog hoda dolazimo do parka dinosaura s impozantnim skulpturama dinosaura u prirodnoj veličini, a na Grakalovac vidjet ćemo i njihove stope urezane u kamen. Moći ćemo vidjeti prekrasnu floru Kamenjaka koju čini više od 500 različitih vrsta. Među njima se izdvajaju orhideje, neke i strogo zakonom zaštićene.

Hrana iz ruksaka.
Povratak iz Premanture:  15:00 h

Osnovna oprema, primjerena planinarska obuća i odjeća za ovo doba godine

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta, te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu i da pristupa na izlet na vlastitu odgovornost. Vodiči zadržavaju pravo promjene s obzirom na vremenske ili druge neplanirane novonastale uvjete na terenu.

Delija Gagulić