Južni Velebit – Paklenica

Izvor Zmanje i Paklenica

Datum izleta: Subota, 19. rujna 2020.

Vodič: Adriano Kosmić

Mobitel: 091 5006 721

Pozivaju se članovi Društva da se prijave na dvodnevni izlet na Južni Velebit - Paklenica zakazan za subotu i nedjelju 19 i 20. 09.2020. Prijave  na tel. vodiča ili na mail Društva.

Polazak:                                           u 12:30. sati
Mjesto polaska:                                parking Lovran (stolarija) – Okupljane u Senju kod Plodina u 13,30
Prijevoz:                                           Osobnim automobilima
Ulaz u NP  Paklenica:                      40 kn

Izlet je predviđen 2 dana.

Prvi dan: subota, 19.09.2020. - predviđen je zaobilazak Karina i Novidrada i dolazak u Starigrad, gdje je organiziran smještaj i hrana (polupansion) u apartmanima. Cijena večere u subotu i noćenja sa doručkom iznosi 225,00 kn po osobi. U prilogu su dva menija za večeru pa kod prijave treba se izjasniti za koji ste se menu odlučili.

Mesni menu: juha, miješano meso(puretina, ćevapi, svinjetina) dva priloga, desert.
Riblji menu: Juha, brancin, dva priloga i desert.

Drugi dan: Nedjelja, 20.09.2020. Nakon doručka,  kreće se  u 8 h na kružnu stazu – Malu i Veliku Paklenicu. Dionicu puta  traje između 6 i 7 h. Potrebno je ponijeti dosta vode, te nešto za pojesti iz ruksaka. Staza nije tehnički prezahtjevna, može se proći ali ipak zahtjeva nešto više kondicije.

Pored navedenog prijaviti se možete preko Vibera - „grupe Planinari“

Poželjno je uzeti i kupaće kostime.

Osnovna oprema, primjerena planinarska obuća i odjeća za ovo doba godine