Nova Godina 2017. na Vojaku

Datum izleta: Nedjelja, 1. siječnja 2017.

Vodič: Adriano Kosmić i Branko Šimac

Mobitel: 0915006721 i 0921132045

Tradicionalno, planinarsko društvo "Opatija", svake godine organiziralo je 1. siječnja uspon na vrh Učke – Vojak. Po prvi puta ove godine 2017. sva tri Društva sa Liburnije  - Opatija, Lisina i Knezgrad zajednički sudjeluju u organizaciji – uspon na Vojak od Poklona. To je mjesto okupljanja i druženja planinara iz Primorsko- Goranske i Istarske županije, kao i prijatelja iz susjedne Slovenije. Mjesto gdje se razmjenjuju čestitke, posebice one s naglaskom - mnogo pohoda na planinske vrhove. Stoga, pridružite nam se.

Polazak:                                         u 9 h i 30 min.
Mjesto polaska:                              Poklon
Težina staze:                                  srednje teška staza.
Ukupno vrijeme hoda                     (3 h ).
Prijevoz:                                        Osobnim automobilima
Osnovna oprema, primjerena planinarska obuća i odjeća, za ovo doba godine.

Opis:
Okupljanje je na Poklonu od 9 sati i 30 min. do 10 sati i 15 min. U 10 sati 15 min. krećemo na Vojak. Predviđeni dolazak na Vojak je oko 12 sati. Na vrhu  - druženje oko sat vremena. Polazak sa Vojaka natrag na Poklon je oko 13 sati.