Hauserova staza - Rakalj

Datum izleta: Nedjelja, 28. veljače 2021.

Vodič: Delija Gagulić

Mobitel: 098 442 596

Pozivaju se članovi Društva da se prijave na jednodnevni izlet u Istru – Hauzerova staza Rakalj zakazan za subotu 20.02.2021. Prijave  na tel. vodiča ili na mail Društva.

Polazak:                             9. sati
Mjesto polaska:                  parking Lovran (stolarija)
Težina staze:                      lagana staza
Prijevoz:                             Osobnim automobilima

Kratak opis izleta

Staza Stjepana Hausera, je posvećena svjetski poznatom violončelistu, idealna je za one koji se ne žele previše umoriti. Staza vodi ispod Starog Raklja do Uvale Luka, gdje se nalazi olupina jednog starog broda. Uski put vodi do uvale Kalavojna, u prijevodu "Uvala dobrog vina“. Od tu se možemo vratiti nazad, ili nastaviti do Raklja i spustiti se do uvale Svetog Nikole. Riječ je o stazi dugoj desetak kilometara.

Hrana iz ruksaka
Povratak iz Raklja:   15:00 h

Osnovna oprema, primjerena planinarska obuća i odjeća za ovo doba godine

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu i da pristupa na izlet na vlastitu odgovornost. Vodiči zadržavaju pravo promjene s obzirom na vremenske ili druge neplanirane novonastale uvjete na terenu.

Delija Gagulić