O Društvu

PLANINARSKO DRUŠTVO KNEZGRAD LOVRAN

Planinarsko društvo Knezgrad Lovran osnovano je 12. prosinca 1995. godine na inicijativu Silvana Raffaellia i Darka Čabrijana. Osnivačka Skupština održana je u hotelu Beograd (danas hotel Bristol) Lovran. Prisutni sudionici  osnivačke Skupštine su:

1. Silvano Raffaelli
  2. Darko Čabrian
  3. Radovan Trinajstić
  4. Silvano Zorzenon
  5. Milan Valentin
  6. Stevo Alkić - Panta
  7. Igor Tomašić
  8. Neva Kružić
  9. Marija Raffaelli
  10. Branko Kranjac
  11. Bruno Viskić
  12. Marija – Mici Petričić
  13. Šanto Petričić
  14. Spomenka Nicolini
  15. Sergio Nicolini
  16. Irena Zorica

Hrvatsko planinarsko društvo "Knezgrad Lovran" je dobrovoljna organizacija ljubitelja planina i prirodnih ljepota. Danas je u Društvu  preko 100 članova koji zajednički sudjeluju u najrazličitijim planinarskim aktivnostima i ostvaruju zapažene rezultate u većini planinarskih disciplina. Osim organizacije izleta, u važnije aktivnosti Društva ubrajamo slijedeće: uređenje, čišćenje, markiranje i održavanje naših planinarskih staza (48,1 km), zaštita planinske prirode, uređenje, te održavanje našeg planinarskog skloništa  „Babino sklonište“  na Učki iznad Babina groba na nadmorskoj visini 1012 m.